Torek je bil namenjen celodnevnemu predavanju strokovnjakov, ki so predstavili svoje najvecje projekte. Zjutraj okoli osme ure nas je pobral avtobus, s katerim smo pocasi prebrodili prometni kaos in odsli zajtrku naproti. Po tradicionalnem turskem zajtrku smo se odpravili na predavanje izbranih gostov.

Nastopili so strokovnjaki s podrocja mostogradnje, tako profesorji iz tukajnšnje univerze kot tudi vabljeni gostje. Med drugim smo spoznali tudi gospoda Michel Virlogeux, poznan kot vrhunski projektant stevilnih odmevnih projektov med drugim tudi viadukta Millau v Franciji.

Po predavanjih, ki so se koncala v poznem popoldnevu, smo izkoristili za sprehod po kamposu in obisk kavarne, kjer smo si privoscili nekaj sladkega.

Turki, ne samo študenti te univerze pravijo, da je to najlepši kampus v Istanbulu. V njem je veliko zelenih površin, ki so vedno polne dogajanja. Nas vtis o ljudeh je zelo pozitiven. Vedno so pripravljeni pomagati, skratka vzdusje je odlicno.

Zvečer je sledil International night, ki se je odvijal na terasi fakultete za inženirstvo, kjer smo bili prica izjemnemu razgledu na mesto Istanbul in drugi Bosporski most.

Dan smo tako koncali v prijetni druzbi sotekmovalcev, organizatorjev, dobre glasbe in pijace.

Preberi