V sredo se je začelo za res. Tekmovanje se je začelo. Zjutraj nas kot ponavadi avtobus po slabi uri vožnje pripelje v kampus, kjer imamo že dobro poznan zajtrk. Sledila je otvoritvena ceremonija, kjer se je prvič zbralo vseh 13 ekip, ki so prisotne na tekmovanju. Pozdravil nas je študent predsednik iz kluba Buyap, ki je organizator tekmovanja Deco. Sledile so powerpoint predstavitve posameznih ekip, na katerih smo vsi predstavili svoje mostove in univerzo iz katere prihajamo.

Po končanih predstavitvah je sledila razstava mostov v bližnjem parku. Vse ekipe smo sestavile svoje mostove, čez cel dan pa so med njimi krožili sodniki, ki so posamezne mostove ocenjevali v unikatnosti in estetiki. Vseh ocenjevalcev je bilo več kot trideset, sestavljali pa so jih profesorji iz univerze, kot tudi strokovnjaki iz prakse. Odzivi vseh sodnikov na nas most so bili zelo dobri, tako da upamo, da so ga tako tudi ocenili. 🙂 Ocene bodo znane šele v petek na zakljucni prireditvi.

Preberi